Pacyfik. Próba ognia. Tom I. Wojna na Oceanie Spokojnym, 1941-1942 : Ian W. Toll

Pacyfik. Próba ognia. Tom I. Wojna na Oceanie Spokojnym, 1941-1942 : Ian W. Toll

Opis książki historycznej Iana Tolla pt. Pacyfik. Próba ognia. Tom I. Wojna na Oceanie Spokojnym, 1941-1942 : W pierwszą niedzielę grudnia 1941 roku flotylla japońskich samolotów pojawiła się niespodziewanie nad Pearl Harbor i zadała miażdżący cios amerykańskiej Flocie Pacyfiku. Sześć miesięcy później, w bitwie morskiej stoczonej na północ od maleńkiego atolu Midway, w otchłań oceanu posłane zostały cztery cesarskie lotniskowce. Był to cios, który położył kres ofensywnym zdolnościom japońskich sił morskich. „Pacyfik. Próba ognia” to pełna dramatyzmu opowieść oparta w przeważającym stopniu na źródłach, w tym na relacjach uczestników wydarzeń, którzy na własne oczy widzieli bohaterstwo i poświęcenie po obu stronach pola walki. Książka z rozmachem przedstawia ciężkie pierwsze miesiące wojny na Pacyfiku, w trakcie których US Navy otrząsnęła się z największej klęski w historii Stanów Zjednoczonych i przejęła strategiczną inicjatywę.

„Nikt nie opowiedział całej historii II wojny światowej na Pacyfiku, od jej początku do gorzkiego końca, lepiej od Iana W. Tolla”.
Alex Kershaw, autor bestsellerów The First Wave i Avenue of Spies

„Obrazowa, poruszająca i niezwykle przystępna lektura”.
Wall Street Journal

„To jednocześnie poważna praca historyczna (…) i niezwykle wciągająca, dramatyczna opowieść”.
San Francisco Chronicle

„Stworzona z pieczołowitością historia pierwszych siedmiu miesięcy wojny na Pacyfiku (…). Toll posiada zmysł do szczegółowego opisywania konfliktów zbrojnych”.
Michael Beschloss, New York Times Book Review

„Zajmująca, oparta na imponujących badaniach kronika pełnego niepewności okresu między atakiem na Pearl Harbor i amerykańskim zwycięstwem w bitwie o Midway”.
Kirkus

„Odkrywcza i przejmująca książka. Toll w swej najnowszej pracy przemierza niespokojne wody ogarniętego wojną Pacyfiku, sprawiając się rewelacyjnie”.
Publishers Weekly

„Doskonała książka. Oparta na dogłębnych badaniach, przystępna w odbiorze i wzorcowa pod względem narracji (…). Trudno znaleźć nową, poświęconą temu tematowi pozycję, która byłaby równie wartościowa od pierwszej do ostatniej strony”.
Roland Green, Booklist

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa NapoleonaV.

Strona wydawnictwa.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.