Broń i barwa ułanów Księstwa Warszawskiego w latach 1812-1814 : Przemysław Dunaj, Ireneusz Piecyk

Broń i barwa ułanów Księstwa Warszawskiego w latach 1812-1814 : Niniejsza publikacja poświęcona jest umundurowaniu i uzbrojeniu pułków ułanów Księstwa Warszawskiego w latach 1812-1814. Praca oparta jest na dostępnych źródłach pisanych i ikonograficznych oraz zachowanych zabytkach materialnych.

Broń i barwa ułanów Księstwa Warszawskiego w latach 1812-1814 : Przemysław Dunaj, Ireneusz Piecyk

Książka historyczna Przemysława Dunaja oraz Ireneusza piecyka pt. Broń i barwa ułanów Księstwa Warszawskiego w latach 1812-1814 : Seria, której prezentowana tu publikacja stanowi trzeci zeszyt, to próba usystematyzowania dostępnych nam aktualnie materiałów i źródeł dotyczących barwy i broni jednostek polskich doby wojen napoleońskich. Mamy nadzieję, że sprzyjać temu będą wyjątkowo rzetelne kolorowe ilustracje dokumentacyjne, interpretujące zamieszczone tu przepisy, regulaminy, rozkazy, wreszcie relacje ikonograficzne i pamiętnikarskie. Żywimy też przekonanie, że zapoczątkowany właśnie cykl złoży się z czasem na wyczerpujące kompendium wiedzy, obejmujące przegląd broni i munduru wszystkich jednostek armii Księstwa Warszawskiego oraz polskich oddziałów walczących u boku Napoleona.
Niniejsza publikacja poświęcona jest umundurowaniu i uzbrojeniu pułków ułanów Księstwa Warszawskiego w latach 1812-1814. Praca oparta jest na dostępnych źródłach pisanych i ikonograficznych oraz zachowanych zabytkach materialnych. Ilustrowana jest planszami znanego artysty Przemysława Dunaja. Przedstawia rekonstrukcję broni i barwy ułanów Księstwa Warszawskiego opartą na aktualnym stanie wiedzy.

Książka historyczna ukazała się nakładem wydawnictwa Napoleon V.

Strona wydawnictwa.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.