Wojna podwodna Aliantów 1939-1945. Europa Północno-Zachodnia : Tadeusz Kasperski

Wojna podwodna Aliantów 1939-1945. Europa Północno-Zachodnia : Tadeusz Kasperski

Wojna podwodna Aliantów 1939-1945. Europa Północno-Zachodnia : Tadeusz Kasperski

Opis książki historycznej Tadeusza Kasperskiego pt. Wojna podwodna Aliantów 1939-1945. Europa Północno-Zachodnia : W swej najnowszej książce Tadeusz Kasperski przedstawia kolejno ważne okresy wojny podwodnej Aliantów na europejskich wodach: początki patroli na Morzu Północnym, kampanię norweską, działania po upadku Francji, akcje na wodach polarnych (po dołączeniu do wojny Rosji Sowieckiej w 1941 r.), działania w obronie konwojów arktycznych. Opisano polowania na duże okręty Kriegsmarine (pancerniki i krążowniki), niemieckie statki handlowe, zaopatrzeniowce, krążowniki pomocnicze i U-Booty – na wodach norweskich i francuskich oraz na Atlantyku i Morzu Arktycznym. Walka na tych akwenach trwała do ostatnich miesięcy wojny. W działaniach bojowych na tych wodach brały udział alianckie okręty podwodne aż sześciu krajów: brytyjskie, polskie, francuskie, holenderskie, amerykańskie i norweskie. Aby przedstawić bardzo dokładny obraz działań, autor starannie przeanalizował dzienniki bojowe alianckich dowódców.

Tadeusz Kasperski (ur. w 1972 r. w Świdnicy Śląskiej), historyk, marynista, autor kilkudziesięciu artykułów w krajowych pismach specjalistycznych (m.in. „Okręty”, „Odkrywca”, „Morze, Statki i Okręty”, „Morza i Okręty”, „Morze”, „Historia, Wojsko, Technika”) na temat służby okrętów Polskiej Marynarki Wojennej i jednostek wojennych innych bander walczących podczas II wojny światowej. 
Autor książek „Podwodne asy Pacyfiku 1939-1945” i „Holenderskie i brytyjskie okręty podwodne w wojnie z Japonią 1941-1945”. Ponadto wspólnie z Mariuszem Borowiakiem napisał książki „Uwaga: Zatopić U-Boota! Akcje bojowe polskich okrętów i lotnictwa na morzu 1939-1945”, „Polska Marynarka Wojenna na Morzu Śródziemnym 1940-1944” oraz „U-Booty typu IX. Oceaniczna broń podwodna Hitlera”.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa NapoleonV.

Strona wydawnictwa.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.