Powstanie i rozwój Konfederacji Szwajcarskiej w średniowieczu : Robert T. Tomczak

Powstanie i rozwój Konfederacji Szwajcarskiej w średniowieczu : Początki państwa szwajcarskiego owiane są mgłą tajemniczości. Mimo że Szwajcaria leży w sercu Europy i jest uważana dzisiaj za kwintesencję demokracji bezpośredniej i neutralności, jej historia jest dość skomplikowana, a geneza państwa złożona i krwawa.

Powstanie i rozwój Konfederacji Szwajcarskiej w średniowieczu : Robert T. Tomczak

Opis książki historycznej Roberta T. Tomczaka pt. Powstanie i rozwój Konfederacji Szwajcarskiej w średniowieczu : Początki państwa szwajcarskiego owiane są mgłą tajemniczości. Mimo że Szwajcaria leży w sercu Europy i jest uważana dzisiaj za kwintesencję demokracji bezpośredniej i neutralności, jej historia jest dość skomplikowana, a geneza państwa złożona i krwawa. Skąd w ogóle wzięła się zatem Szwajcaria? Jak Szwajcarzy budowali swoje
państwo? Czy w ogóle oni je zbudowali? Niniejsza książka jest kompleksową i wciągającą opowieścią o średniowiecznych początkach Konfederacji Szwajcarskiej oraz jej historycznym rozwoju aż do okresu wczesnej nowożytności. Autor koncentruje się na genezie tego alpejskiego kraju i jego zaskakującym przetrwaniu wśród silnych średniowiecznych europejskich monarchii. Szwajcarzy wywalczyli sobie bowiem przestrzeń do życia wśród alpejskich dolin, jednak za bardzo wysoką cenę.
Autor w bardzo przystępny sposób odkrywa przed czytelnikiem tajemnice związane z powstaniem Konfederacji Szwajcarskiej w jednym z najbardziej skomplikowanych politycznie obszarów średniowiecznej Europy oraz w barwny sposób opisuje kilka wieków walki młodego państwa o przetrwanie.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Avalon.

Strona wydawnictwa.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.