Nagie posągi, brzuchaci gladiatorzy i słonie bojowe : Garrett Ryan

Nagie posągi, brzuchaci gladiatorzy i słonie bojowe : Dlaczego starożytni Grecy i Rzymianie nie nosili spodni? Jak się golili? Czy składali ofiary z ludzi i uprawiali zawodowy sport? Jak używali słoni w bitwach? Do czego służyły posążki Priapa?

Nagie posągi, brzuchaci gladiatorzy i słonie bojowe : Garrett Ryan

Opis książki historycznej pt. Nagie posągi, brzuchaci gladiatorzy i słonie bojowe : Dlaczego starożytni Grecy i Rzymianie nie nosili spodni? Jak się golili? Czy składali ofiary z ludzi i uprawiali zawodowy sport? Jak używali słoni w bitwach? Do czego służyły posążki Priapa? Garrett Ryan, specjalista od dziejów starożytnych, a także twórca jednego z najpopularniejszych kanałów historycznych na YT, dowcipnie, zwięźle i merytorycznie odpowiada na najdziwniejsze i najciekawsze pytania, które zadano mu podczas prowadzonych na żywo i zdalnie spotkań i wykładów. Odkrywa przed nami, jak wysocy byli Grecy i Rzymianie, jakiego wieku mogli dożyć, jak często używali środków antykoncepcyjnych, czy przeżywali zabiegi chirurgiczne i wiele innych intrygujących szczegółów dotyczących życia w świecie starożytnym.

PYTANIA O STAROŻYTNYCH GREKÓW I RZYMIAN, KTÓRE BALIŚCIE SIĘ ZADAĆ W SZKOLE

Odpowiedzi na często zadawane pytania na temat starożytnych Greków i Rzymian

Wciągająca lektura oparta na bogatym materiale źródłowym. Pełno w niej ciekawych informacji, począwszy od ciemnej strony życia codziennego starożytnych Greków i Rzymian, poprzez działania ówczesnych zabójców i szpiegów, aż po osobliwe wierzenia greckich i rzymskich obywateli. Intrygujące świeże spojrzenie pozwalające lepiej zrozumieć świat starożytny.- — dr Jerry Toner, kierownik studiów z historii starożytnej w Churchill College na Uniwersytecie Oksfordzkim

Naszpikowana barwnymi anegdotami, pełna interesujących szczegółów dających nieodparte wrażenie naoczności, „jakby się tam było”, ta zabawna i zajmująca książka łączy naukową erudycję z żywym poczuciem humoru. Zbudowane jako zestaw odpowiedzi na trzydzieści sześć pytań dotyczących spraw powszechnych w starożytnej Grecji i Rzymie Nagie posągi, brzuchaci gladiatorzy i słonie bojowe obejmują niemal wszystko, od religii i polityki po upodobania i zwierzątka domowe. Na pytanie „Czy to przyjemna lektura?” odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. A przy okazji czytelnicy bez wysiłku zdobędą szeroką i rzetelną wiedzę na temat życia w świecie starożytnym.— dr Gregory S. Aldrete, autor Daily Life in the Roman City

GARRETT RYAN doktoryzował się z historii starożytnej Grecji i Rzymu na Uniwersytecie Michigan i wykładał na kilku uczelniach. Dzięki swym wpisom na różnych forach internetowych, niezwykle popularnemu kanałowi toldinstone na YouTube oraz stronie toldinstone.com ożywił historię starożytną w świadomości setek tysięcy internautów. Mieszka w Chicago.

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Rebis.

Strona wydawnictwa.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.