Dzieje 15 Pułku Ułanów Poznańskich : Juliusz S. Tym

Dzieje 15 Pułku Ułanów Poznańskich : Od Powstania Wielkopolskiego, przez wojnę polską – bolszewicką, kampanię wrześniową i w końcu kampanię włoską… Dzieje 15. Pułku Ułanów Poznańskich to kwintesencja walki i poświęcenia w walce o niepodległą Polskę.

Dzieje 15 Pułku Ułanów Poznańskich : Juliusz S. Tym

Opis książki historycznej Juliusza S. Tyma pt. Dzieje 15 Pułku Ułanów Poznańskich : Od Powstania Wielkopolskiego, przez wojnę polską – bolszewicką, kampanię wrześniową i w końcu kampanię włoską. Dzieje 15. Pułku Ułanów Poznańskich to kwintesencja walki i poświęcenia w walce o niepodległą Polskę. Przedstawiamy naszym Czytelnikom wyjątkową reedycję; Dziejów 15. Pułku Ułanów Poznańskich, pod redakcją Pawła Zaremby wydanych pierwotnie w roku 1962. Chcąc pozostawić opracowanie w formie jak najbardziej zbliżonej do pierwszego wydania, zdecydowaliśmy się zachować jego pierwotny układ. Uwagi merytoryczne i uzupełnienia umieszczono w przypisach, stąd ich obszerność, które zarazem nadały tej edycji bardziej naukowy charakter. Ponadto dodano kolejne trzy części opracowania, które są poświęcone wydarzeniom w dziejach Pułku, które miały miejsce w ciągu kolejnych dekad od momentu ukazania się jego londyńskiej monografii.
Ze względów edytorskich dokonano zmian w warstwie ikonograficznej. W pierwszym wydaniu zamieszczono w tekście 94 fotografie, w obecnym zaś 221 fotografii oraz 16 reprodukcji dokumentów. Opracowanie zbiorowe pod redakcją Pawła Zaremby. Opracowanie naukowe Adam Bech, Tadeusz Jeziorowski, Michał Przybylak, Juliusz S. Tym. Redakcja naukowa całości Juliusz S. Tym.

Książka historyczna ukazała się nakładem wydawnictwa Tetragon

Strona wydawnictwa.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.