Bitwy morskie niszczycieli Polskiej Marynarki Wojennej 1939-1945 : Tadeusz Kasperski

Bitwy morskie niszczycieli Polskiej Marynarki Wojennej 1939-1945 : Tadeusz Kasperski

Opis książki historycznej wydawnictwa Napoleon V pt.: Bitwy morskie niszczycieli Polskiej Marynarki Wojennej 1939-1945 : Pierwsza książka szczegółowo opisująca wszystkie bitwy i potyczki niszczycieli Polskiej Marynarki Wojennej stoczone w latach 1939-1945 z jednostkami nawodnymi Kriegsmarine i sprzymierzonej z nią do września 1943 r. floty Regia Marina.
Opisy starć z groźnymi Schnellbootami i konwojami wroga oraz najważniejszych bitew z niemieckimi niszczycielami, torpedowcami i trałowcami wzbogacone są licznymi relacjami świadków wydarzeń. Szeroko opisano udział Polaków w pościgu za pancernikiem Bismarck oraz wszystkie operacje morskie na Atlantyku, Morzu Śródziemnym, w kanale La Manche i na Zatoce Biskajskiej, które przyniosły sukcesy bojowe i rozsławiły najlepszych polskich dowódców czasu wojny oraz ich waleczne załogi.

Tadeusz Kasperski (ur. 1972 w Świdnicy Śląskiej), historyk, marynista, autor kilkudziesięciu artykułów w krajowych pismach specjalistycznych, m.in. „Okręty”, „Odkrywca”, „Morze, Statki i Okręty”, „Morze”, Historia, Wojsko i Technika”. Jego zainteresowania skupiają się na badaniach służby okrętów Polskiej Marynarki Wojennej i jednostek wojennych innych bander walczących podczas II wojny światowej.
Autor prac „Podwodne asy Pacyfiku 1941-1945” oraz „Holenderskie i brytyjskie okręty podwodne w wojnie z Japonią 1941-1945”. Ponadto wraz z Mariuszem Borowiakiem wydał książki „Uwaga: Zatopić U-Boota! Akcje bojowe polskich okrętów i lotnictwa na morzu 1939-1945”, „Polska Marynarka Wojenna na Morzu Śródziemnym 1940-1944” i „U-Booty typu IX. Oceaniczna broń podwodna Hitlera”. Wszystkie tytuły ukazały się w Wydawnictwie Napoleon V.

Książka historyczna ukazała się nakładem wydawnictwa Napoleon V.

Strona wydawnictwa.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.