Daily Archive: 9 kwietnia, 2025

Kubilaj-chan. Wnuk Czyngis-chana – zapomniany twórca potęgi Chin : Był władcą największego imperium w dziejach świata. Zmienił bieg historii. Dlaczego tak mało wiemy o człowieku, który w XIII wieku rządził przez ponad 30 lat prawdopodobnie połową ludzkości?  Kim naprawdę był Wielki Chan mongolski i pierwszy cesarz Chin z dynastii Yuan?

Kubilaj-chan. Wnuk Czyngis-chana – zapomniany twórca potęgi Chin : John Man

Kubilaj-chan. Wnuk Czyngis-chana – zapomniany twórca potęgi Chin : John Man Książka historyczna Johna Mana pt. Kubilaj-chan. Wnuk Czyngis-chana – zapomniany twórca potęgi Chin : Był władcą największego imperium w dziejach świata. Zmienił bieg historii. Dlaczego tak mało wiemy o człowieku, który w XIII wieku rządził przez ponad 30 lat prawdopodobnie połową ludzkości? Kim naprawdę był Wielki Chan mongolski i pierwszy cesarz Chin z dynastii Yuan? Najpotężniejszy władca, jaki kiedykolwiek żył, aż do powstania współczesnych...

Urbanizacja na obrzeżach łacińskiej Europy. Studium komparatystyczne rozwoju miast i krajobrazów miejskich w Irlandii, Prusach i Inflantach w XII-XIV wieku : [...] Celem studium jest analiza urbanizacji - początków i wczesnego rozwoju miast i miejskiego krajobrazu - w trzech krajach  w średniowieczu: anglonormańskiej Irlandii, Prusach krzyżackich oraz Inflantach, z wykorzystaniem metody porównawczej.

Urbanizacja na obrzeżach łacińskiej Europy. Studium komparatystyczne rozwoju miast i krajobrazów miejskich w Irlandii, Prusach i Inflantach w XII-XIV wieku : Anna Maleszka

Urbanizacja na obrzeżach łacińskiej Europy. Studium komparatystyczne rozwoju miast i krajobrazów miejskich w Irlandii, Prusach i Inflantach w XII-XIV wieku : […] Celem studium jest analiza urbanizacji – początków i wczesnego rozwoju miast i miejskiego krajobrazu – w trzech krajach  w średniowieczu: anglonormańskiej Irlandii, Prusach krzyżackich oraz Inflantach, z wykorzystaniem metody porównawczej.