Uskrzydlona obrona : William “Billy” Mitchell

Uskrzydlona obrona : Bez lotnictwa nie ma nowoczesnych sił zbrojnych i tylko przewaga w powietrzu umożliwia prowadzenie rozstrzygających działań zbrojnych. Dlatego warto przypomnieć idee gen. Williama „Billy’ego” Mitchella. Bo to on był jednym z międzywojennych proroków i rewolucjonistów wojskowych, którzy wskazywali na lotnictwo jako wiodący rodzaj sił zbrojnych.

Uskrzydlona obrona : William “Billy” Mitchell

Książka historyczna Williama Mitchell pt. Uskrzydlona obrona : Bez lotnictwa nie ma nowoczesnych sił zbrojnych i tylko przewaga w powietrzu umożliwia prowadzenie rozstrzygających działań zbrojnych. Dlatego warto przypomnieć idee gen. Williama „Billy’ego” Mitchella. Bo to on był jednym z międzywojennych proroków i rewolucjonistów wojskowych, którzy wskazywali na lotnictwo jako wiodący rodzaj sił zbrojnych. W Wydawnictwie Tetragon publikujemy klasykę myśli strategicznej nie od dziś. Dlatego oddajemy w ręce Czytelników jedną z najważniejszych książek dotyczących wojskowości w dwudziestoleciu międzywojennym. Mitchell, obok Douheta, jest chyba najważniejszym teoretykiem zajmującym się wpływem lotnictwa na przebieg przyszłych wojen.
Do dzisiaj ich książki są podstawową lekturą w akademiach wojskowych. I to nie dlatego, że idealnie przewidzieli przyszłość – bo tak nie było, ale dlatego że mieli odwagę myśleć nieszablonowo i potrafili w sposób niezwykle interesujący przelać swoje rewolucyjne przemyślenia na papier. Wizja sił zbrojnych, a sił powietrznych w szczególności, przedstawiona przez Mitchella ma swoje echa do dziś – dlatego warto go czytać.

Książka historyczna ukazała się nakładem wydawnictwa Tetragon.

Strona wydawnictwa.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.