Średniowieczne kościoły granitowe Pomorza Szczecińskiego i Nowej Marchii : Dariusz Piasek

Średniowieczne kościoły granitowe Pomorza Szczecińskiego i Nowej Marchii : Książka ta to owoc naukowych fascynacji, historycznych studiów, bibliotecznych kwerend i niezliczonych wypraw terenowych doktora Dariusza Piaska. Autor analizuje w niej ponad 120 kościołów granitowych na terenie Pomorza Zachodniego oraz dawnej Nowej Marchii, zbudowanych pomiędzy XIII a połową XIV stulecia.

Średniowieczne kościoły granitowe Pomorza Szczecińskiego i Nowej Marchii : Dariusz Piasek

Opis książki historycznej Dariusza Piaska pt. Średniowieczne kościoły granitowe Pomorza Szczecińskiego i Nowej Marchii : Książka ta to owoc naukowych fascynacji, historycznych studiów, bibliotecznych kwerend i niezliczonych wypraw terenowych doktora Dariusza Piaska. Autor analizuje w niej ponad 120 kościołów granitowych na terenie Pomorza Zachodniego oraz dawnej Nowej Marchii, zbudowanych pomiędzy XIII a połową XIV stulecia. Ten fenomen architektoniczno-artystyczny, opisany w 1950 roku przez Zygmunta Święchowskiego, nie doczekał się od tego czasu żadnego znaczącego opracowania. Dariusz Piasek wprowadza czytelnika na teren, który na historyczno-artystycznej mapie Polski pozostaje do dziś terra ignota.

Książka historyczna ukazała się nakładem wydawnictwa Region.

Strona wydawnictwa Region.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

Monitor Historyczny
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.