Leszno ma głos : Kamila Szymańska

Leszno ma głos : „Głos Leszczyński" był gazetą, w której jak w zwierciadle odbijało się życie Leszna. Gzaeta w odróżnieniu od współczesnych lokalnych pism był oknem na świat. Bo w dobie, gdy nie było internetu, nie było telewizji, a radio miał mało kto, Głos opowiadał o tym, co dzieje się na świecie, w Polsce i Wielkopolsce

Leszno ma głos : Kamila Szymańska

Książka historyczna Kamili Szymańskiej pt. Leszno ma głos : „Głos Leszczyński” był gazetą, w której jak w zwierciadle odbijało się życie Leszna. Gzaeta w odróżnieniu od współczesnych lokalnych pism był oknem na świat. Bo w dobie, gdy nie było internetu, nie było telewizji, a radio miał mało kto, Głos opowiadał o tym, co dzieje się na świecie, w Polsce i Wielkopolsce – mówiła autorka książki Kamila Szymańska.

Zaczęło się od marzenia, żeby w jednym miejscu znalazły się wszystkie możliwe do zdobycia numery ,,Głosu Leszczyńskiego’’, dziennika wydawanego w mieście od 1920 do końca sierpnia 1939 roku – mówił w Leszczyńskiej Galerii Książki Andrzej Kuźmiński.

Gazeta, która była nie tylko głosem miasta doczekała się książki. Publikacja wyszła spod pióra Kamili Szymańskiej, naukowczyni i dyrektorki Muzeum Okręgowego w Lesznie.

Książka historyczna ukazała się nakładem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.