Joseph Fouche : Jean Tulard

Joseph Fouche : Jean Tulard

Opis książki historycznej pt. “Joseph Fouche” : Joseph Fouche to ikoniczna postać perfekcyjnego ministra policji w wyrosłym z piekła francuskiej rewolucji cesarstwie Napoleona. Był niewątpliwie jednym z architektów politycznej rzeczywistości epoki początków wieku XIX, a na jego doświadczeniach wzorowano się w całej Europie.

Jean Tulard, pierwsze pióro napoleońskiej historiografii, maluje biografię tego nietuzinkowego człowieka z wielkim znawstwem epoki i rządzących nią praw, także psychologicznych.

Był Fouche nieodrodnym synem epoki – od rewolucyjnego radykała do królewskiego ministra. Zimny, praktyczny, zdemoralizowany, a nieprzeciętnie inteligentny.

Jean Tulard należy do grona wybitnych współczesnych ekspertów z zakresu epoki napoleońskiej. Jest członkiem Instytutu Francuskiego, wykłada także na Uniwersytecie w Sorbonie. Tulard jest autorem wielu książek historycznych. W Polsce, oprócz biografii Fouche’a, ukazały się takie tytuły jak “Napoleon – mit zbawcy” (2003 r.) oraz “Murat” (2015 r.).”

Książka historyczna ukazała się nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.