Joseph Fouche : Jean Tulard

Joseph Fouche : Jean Tulard

Opis książki historycznej pt. “Joseph Fouche” : Joseph Fouche to ikoniczna postać perfekcyjnego ministra policji w wyrosłym z piekła francuskiej rewolucji cesarstwie Napoleona. Był niewątpliwie jednym z architektów politycznej rzeczywistości epoki początków wieku XIX, a na jego doświadczeniach wzorowano się w całej Europie.

Jean Tulard, pierwsze pióro napoleońskiej historiografii, maluje biografię tego nietuzinkowego człowieka z wielkim znawstwem epoki i rządzących nią praw, także psychologicznych.

Był Fouche nieodrodnym synem epoki – od rewolucyjnego radykała do królewskiego ministra. Zimny, praktyczny, zdemoralizowany, a nieprzeciętnie inteligentny.

Jean Tulard należy do grona wybitnych współczesnych ekspertów z zakresu epoki napoleońskiej. Jest członkiem Instytutu Francuskiego, wykłada także na Uniwersytecie w Sorbonie. Tulard jest autorem wielu książek historycznych. W Polsce, oprócz biografii Fouche’a, ukazały się takie tytuły jak “Napoleon – mit zbawcy” (2003 r.) oraz “Murat” (2015 r.).”

Książka historyczna ukazała się nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.