Bitwa o Bydgoszcz. 20-28 stycznia 1945 roku : Mamert Nadolski

Bitwa o Bydgoszcz. 20-28 stycznia 1945 roku : Pod koniec styczniu 1945 roku w rejonie Bydgoszczy doszło do zaciętej bitwy między oddziałami Armii Czerwonej i Wojska Polskiego z jednej strony, a III Rzeszy (w tym Łotyszami) z drugiej, która zakończyła niemiecką okupację miasta nad Brdą.

Bitwa o Bydgoszcz. 20-28 stycznia 1945 roku : Mamert Nadolski

Książka historyczna Mamerta Nadolskiego pt. Bitwa o Bydgoszcz. 20-28 stycznia 1945 roku : Pod koniec styczniu 1945 roku w rejonie Bydgoszczy doszło do zaciętej bitwy między oddziałami Armii Czerwonej i Wojska Polskiego z jednej strony, a III Rzeszy (w tym Łotyszami) z drugiej, która zakończyła niemiecką okupację miasta nad Brdą. Walk tych nie można rozpatrywać tylko w kategorii bojów miejskich, a należy także przeanalizować wydarzenia, które rozegrały się w okolicach Bydgoszczy – od toruńskiego Podgórza po Sępólno Krajeńskie, od Inowrocławia po Pruszcz. Tak rozumiana bitwa o Bydgoszcz zostanie opisana w niniejszej książce.

Publikacja szczegółowo opisuje działania bojowe i straty obu stron. Powstała ona w oparciu o kwerendę archiwalną dokumentów polskich, niemieckich, rosyjskich, łotewskich i amerykańskich, jak również wspomnienia uczestników i świadków walk. Książkę wzbogacają liczne mapy i zdjęcia.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy.

Strona wydawnictwa.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.