Vincent Bernard, Nicolas Aubin, Nicolas Guillerat, Jean Lopez : II wojna światowa. Infografiki

Vincent Bernard, Nicolas Aubin, Nicolas Guillerat, Jean Lopez : II wojna światowa. Infografiki

Dysponujemy mnóstwem danych na temat tego konfliktu, lecz bardzo trudno je spójnie i zrozumiale przedstawić. Wykorzystując swoją rozległą wiedzę, autorzy wybrali formę infografii, która pozwoliła nie tylko ogarnąć tę obfitość informacji, ale i ukazać je w sposób atrakcyjny i czytelny dla odbiorców. Efekt ich starań jest zdumiewający, zarówno gdy chodzi o metodę przekazywania wiedzy, jej wizualizację, jak i zrozumienie złożonych zjawisk i powiązanie rozmaitych aspektów II wojny światowej.

Na II wojnę światową. Infografiki składają się czterech części: „Aspekt materialny i ludzki”, „Broń i armie”, „Kampanie i bitwy” oraz „Bilans strat i zniszczeń”. Opisują one sześćdziesiąt kluczowych tematów – jak problem zaopatrzenia w ropę naftową, struktura związków taktycznych i operacyjnych, operacja „Barbarossa”, logistyka walczących państw, wojna na Pacyfiku, eksploatacja okupowanej Europy, wojna na pustyni… – przedstawiających ten wielki globalny konflikt przystępnie, a zarazem nieszablonowo.

Arcydzieło sztuki ilustracyjnej… fantastyczne osiągnięcie i pozycja obowiązkowa na półce każdego miłośnika historii II wojny światowej.

– „Militaria & History”

Bogato ilustrowane i dogłębnie udokumentowane – nie może zabraknąć tej książki u żadnego entuzjasty historii wojskowości.

– „Military History Matters”

Pięknie ilustrowana, odmienna od wszystkich innych, prowokująca do myślenia książka o II wojnie światowej, do której będziesz wielokrotnie wracał.

– „Eastern Daily Press”

Świeże i fascynujące spojrzenie na II wojnę światową – perfekcyjny układ graficzny oraz ilustracje.

– „West Read Reviews”

Alians historiografii z technikami big data.

– Jean-Marc Bastiere, „Le Figaro”

Vincent Bernard, znany historyk wojskowości, od piętnastu lat współpracuje z licznymi fachowymi czasopismami. Opublikował wiele prac, a wśród nich doskonałe biografie generałów Lee i Granta. Współpracował też przy rozmaitych pracach zbiorczych, do których należy Encyclopédie de la Seconde Guerre mondiale (Encyklopedia II wojny światowej) wydana w 2015 roku w koedycji z francuskim ministerstwem obrony.

Nicolas Aubin, historyk, którego specjalnością jest II wojna światowa. Współpracuje z licznymi historycznymi periodykami. Jest autorem książki Routes de la Liberté. La logistique américaine en France et en Allemagne 1944–1945 (Drogi wolności. Amerykańska logistyka we Francji i w Niemczech 1944–1945).

Nicolas Guillerat, grafik z wykształcenia. Po krótkim okresie pracy w reklamie wyspecjalizował się w graficznej wizualizacji danych. Jest również wykładowcą infografii.”

Książa ukazała się nakładem wydawnictwa Rebis.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.